Історія

Українськ – місто засноване в 1952 році у зв’язку з будівництвом вугільних копалень шахти «Україна», яка функціонує й досі. До 1963 року місто називалося селище Лисівка. В 1963 році отримало статус міста і назву, похідну від назви шахти. Розташоване недалеко від автомобільної дороги Донецьк-Дніпропетровськ, в 4 кілометрах від залізничної станції Цукуріно, з якої можна потрапити до міст Курахово, Донецьк, Селидового і Красноармійська. Українськ розташований у 11 кілометрах від міста Селидового.

Головною корисною копалиною є кам’яне вугілля, яке представлене – відокремленим підрозділом державного підприємства «Селидіввугілля»: «Шахта  «Україна». Видобуток вугілля ведеться підземним способом в межах шахтного поля.

Українськ – невелике місто Донецької області з орієнтованою чисельністю населення 12 тис. чоловік. За 2014 рік коефіцієнт смертності перевищує коефіцієнт народжуваності вдвічі. Кількість пенсіонерів за віком складає 35% від чисельності населення міста.

В місті функціонують два дошкільних навчальних заклади – ДНЗ № 22 «Світлячок», ДНЗ № 18 «Космос»,  дві загальноосвітні школи – ЗОШ № 12 та ЗОШ № 13.

В місті розташовані один заклад культури–музична школа імені В.Г. Купрієнка, два заклади фізкультури та спорту, один позашкільний навчальний заклад, один заклад охорони здоров`я.

Будинки приватного сектору повністю забезпечені  водопостачанням.

У місті створено 5 об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ):

  • «Злагода» (м. Українськ, вул. Первомайська, буд. 56);
  • «Промінь» (м. Українськ, вул. Октябрьська, буд. 2);
  • «Дракон» (м. Українськ, вул. Октябрьська, буд. 33);
  • «Буржуй» (м. Українськ, вул. Попова, буд. 1);
  • «Оберіг» (м. Українськ, вул. Чкалова, буд. 41).